Przejdź do treści

Co czytać w czasie pandemii?

Spis Treści

Czas pandemii wydaje się idealnym momentem, aby zatopić się w dobrym czytaniu. Niżej przedstawiamy kilka propozycji książek, które warto poznać. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem romansów, kryminałów czy fantastyki, znajdziesz tu coś dla siebie.

Chemia Weike Wang

Pierwsza propozycja to powieść „Chemia” autorstwa Weike Wang. Ta książka to idealna lektura dla osób, które pragną otworzyć się na nowe doświadczenia. Główna bohaterka, młoda i uzdolniona naukowczyni, staje przed trudnym dylematem – czy zdecydować się na dalszą naukę i karierę naukową, czy może zainwestować w związek z ukochanym? To powieść o niewiadomych, które kryją się zarówno w naukowym świecie, jak i w życiu codziennym, a także o wartościach, które kształtują nasze decyzje.

 artykuły

Córka trenera Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Kolejna propozycja to „Córka trenera” autorstwa Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. To dobrze napisana książka z wątkiem sensacyjnym, ale także z wielowymiarowymi postaciami. Autorka zręcznie łączy wątki kryminalne z tematyką społeczną, poruszając tematy takie jak przemoc, wykorzystywanie czy próby zrozumienia motywacji złoczyńcy. Nie brakuje również wątków obyczajowych, które dodają głębi i subtelności tej historii.

 czasopisma

Narodziny Joanna Opiat-Bojarska

„Narodziny” to kolejna pozycja na naszej liście i jedna z ważniejszych publikacji Joanny Opiat-Bojarskiej. To powieść obyczajowa z delikatnym wątkiem romantycznym, która za sprawą piękna języka i wyrafinowanej konstrukcji sprawia, że nie sposób od niej się oderwać. Ponadto, autorka jednocześnie zwraca uwagę na problemy dotyczące emancypacji kobiet, ich roli we współczesnym społeczeństwie i poszukiwaniu własnego miejsca.

 e-booki

Ostatnie historie Witold Płóciennik

„Ostatnie historie” to niełatwa lektura, ale przemyślana i wartosciowa. To opowieść o żałobie i radzeniu sobie z bolesną utratą. Główni bohaterowie w różny sposób próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poruszający i ważny temat, który wywołuje wiele emocji nie tylko u czytelnika, ale również w samym pisarzu, który musi zmierzyć się ze swoim własnym bólem i doświadczeniem.

 biografie

Mars Thea von Harbou

Kolejna propozycja to powieść fantastycznonaukowa „Mars” autorstwa Thea von Harbou. Książka opowiada o dalekiej przyszłości, w której ludzie zamieszkują Marsa, a Ziemia stoi na skraju zagłady. Ważną rolę odgrywają postacie kobiece, które mierzą się z trudnościami w elektroinżynierii i muszą udowodnić swoją wartość w społeczeństwie, które wciąż opiera się na konserwatywnych tradycjach. Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od tej historii.

W siną dal – Virginia Woolf

W tej kolekcji esejów Virginię Woolf prezentuje najróżniejsze portrety angielskich pisarzy. Od postaci Williama Shakespeare’a, przez Daniela Defoe, aby zakończyć na Thomasie Hardy’m. Autorka pokazuje, jak zmieniała się literatura, a także które wartości i ideały starano się przedstawić przy użyciu pióra. Ta książka jest okazją do tego, aby zanurzyć się w bogactwie angielskiego piśmiennictwa.

Władcę Pierścieni – J.R.R. Tolkien

  • Niezłomni
  • Dwie wieże
  • Powrót króla

Książki te można co prawda znać z doskonałych ekranizacji Petera Jacksona, ale to czytanie oryginalnego dzieła J.R.R. Tolkiena pozwala się jeszcze lepiej zagłębić w bogaty, wielowymiarowy świat Śródziemia. Warto znowu przeczytać przygody Frodo Bagginsa, członków Bractwa Pierścienia i wielu innych barwnych postaci, aby przypomnieć sobie, jak trudno jest walczyć z siłami ciemności, ale jednocześnie jak ważne jest posiadanie przyjaciół i wartości, które dodają nam siły w największych próbach.

Czytanie w czasach pandemii to świetny sposób na oderwanie się od rzeczywistości, zagłębienie się w światy pełne zagadek, akcji, przygód i wartości. Zainteresuj się jednym z powyższych tytułów, a na pewno nie pożałujesz!

Może Cię zainteresować: